Blanka Deví MilevováMeditace pro ženy: Umění se prosadit

Pracuje s aspektem žena Živitelka - žena Zlodějka.
Mytologický model .Lakšmí.
Element: vzduch. Pohyb prostorem.
Meditace, která uvádí do rovnováhy síly: vnitřní muž a vnitřní žena a pomáhá rozlišit, kdy přistupovat k situaci mužským aktivním způsobem a kdy přijímajícím ženským. Jít do akce, či nechat plynout. OHEŇ A VODA.
Vnáší do života jasnost a odhodlání. 

Harmonizuje 5.čakru oblast našeho vyjadřování do světa. (zevnitř ven).Otevírá pole naší kreativní stránce. Vyjadřování má mnoho forem nemusí to být jen argumenty.

Vyjadřování a komunikace se světem jen mužským způsobem oslabuje vnitřní ženu a ženu celkově. Důsledek je stres, vyčerpání, vyhoření, krysí závod který nikam nevede.Uhoněná a snaživá žena.Mužské síle náleží prvek oheň a nevhodným užíváním tohoto živlu postupně ženství uhasíná až vyhoří jako svíčka.Místo žeské uvolněnosti je do okolí vnášen strach ze selhání a tím napětí.
Argumenty: nikdo to za mě neudělá, když to neudělám JÁ tak to nebude.Egu dělá dobře když se cítí nenahraditelné.

Bytí jen ženským způsobem je krásné rozplývající, ale pokud není v plynulém pohybu  žena může tímto způsobem doslova uhnít ve stojaté vodě. Prototip těchto žen je většinou doprovázen  lymfatickými problémy. Nic se nehýbe .Stojatá voda. Ani v životě ani v těle, psychice a  myšlení.Ve venkovním světě se to projevuje jako nespokojenost v zaměstnání, ve vztahu se způsobem života v různých oblastech. Argumenty: kdybych přešla do jiné práce (vztahu)  tak by tam byly také problémy. Všude je něco apod. Neustálé si stěžování, fňukání, ale nechuť ke změně.
Ženské energii náleží živel voda.Neměly by jsme dlouho pobývat ve stojaté vodě.
.
Všeho MOC, nebo MÁLO škodí. Sofronisé jak říká Sokrates. UMĚŘENOST.

Na kurzech slýchám argumenty jako: já se mužsky nevyjadřuji, nemám žádnou agresivitu - nepotřebuji, není to ženské apod. Zde je psychická síla vnitřní muž stratég, který se vyhýbá jít do akce, něco řešit a rozhodovat. To není psychická síla o kterou se žena může opřít. Žena může skrytě manipulovat zdánlivě láskyplným a mírným způsobem.s okolím (temná stránka). Aby se věci okolo hýbaly jak potřebuje ona.  Chrání tímto vnitřního slabocha.
 V realitě: raději se o to postarám sama, než abych se o něco doprošovala, raději se nebudu s nikým dohadovat, nechci vyvolávat hádky (ego nerado žádá o pomoc).

Zdravé ženství je schopné absorbovat přirozenou mužskou agresivitu a použít  jako palivo pro vnitřní ženu.  Bez jiskry ženství nekvete. Bez vody usychá. 
Bohaté či chudé můžeme být v oblastech citů, zabezpečení, vztahů, financí, nápadů. Celkově naplněného či prázdného života.
Pokud nás aspekt Živitelky nevyživuje stáváme se Zlodějkami. Přes 5. čakru také můžeme se světem komunikovat citovým vydíráním, stížnostmi, pomlouváním, manipulací. (okrádat o energii okolí)
Svými myšlenkami můžeme živit  kreativitu Živitelku, nebo Zlodějku, která si bere energii z okolí .
Živitelka to nepotřebuje. Je nasycena zevnitř. V souladu se sebou i s okolím. 
Vnitřní dítě (kreativita) potřebuje mít obě složky muž a žena v rovnováze. Jinak se nemůže rozvíjet.

Meditace odstraňuje strach z existenční nejistoty, podporuje schopnost se prosadit pomocí síly Vnitřní muž a rovněž aktivaci psychické síly Vnitřní žena. Meditace zprostředkovává zkušenost, že je dobré se nenechat odradit vlastními chybami a počítat s nimi jako s přirozenou součástí sebe sama. Prosazení sebe sama pak není nic proti člověku a naopak je to nutná součást života. Vše, co se má objevit a co má být stvořeno potřebuje pozornost a své místo na slunci. Meditace je určena pro kteroukoli ženu.


Autorem meditace je Igor Samotný

Hudba Igora Samotného tvoří muzikoterapeutické prvky. V základu působí na uvolnění těla i psychiky, posiluje zdraví.


Magie ženského tance
Celostní pohybový trénink zaměřený na ženskou eleganci, zdraví,
taneční dovednosti a zdravou psychiku, esenciální pohyby pro rozvoj ženství a vnitřní síly
Víkendový kurz plný naplňujících zážitků.